Instrukcja korzystania z Biuletynu

 

1. Wymagania techniczne

     Do prawidłowego przeglądania Biuletynu Informacji Publicznej wymagana jest przeglądarka internetowa z włączoną obsługą JavaScript oraz rozdzielczość ekranu nie mniejsza niż 1024/768px. Elementy do pobrania ze stron serwisu mają wyszczegulnione rozszerzenie, które pomaga w określeniu typu dokumentu z jakim po pobraniu użytkownik będzie miał do czynienia. Zazwyczaj zamieszczane są pliki z rozszerzeniami DOC (np. Office lub Openoffice), PDF (np. Adobe Reader, Foxi Reader), JPG (dowolna przeglądarka plików graficznych), ZIP (np. 7-zip, WinRAR, WinZIP).

2. Poruszanie się po stronie

     Informacje zawarte w serwisie podzielone są na sekcje i podsekcje. Po lewej stronie przeglądarki znajduję się menu nawigacyjne, za pomocą którego możemy dostać się do interesujących nas części Biuletynu.
Najczęściej zmieniające się sekcje jak np. "Ogłoszenia zawiadomienia" czy "Przetargi i rozstrzygnięcia" umieszczone są w głównym menu, aby dostęp do zawartych tam informacji był jak najszybszy (po najechaniu na sekcje wystarczy wybrać interesującą nas informację).

     Doskonałym sposobem na zapoznanie się ze strukturą serwisu jest skorzystanie z "Mapy serwisu". Uruchamiamy ją poprzez naciśnięcie na link "mapa" znajdujący się w stopce strony (na samym dole pomiędzy start a kontakt). Poszczególne sekcje rozwijamy klikając na "krzyżyk" a następnie aby odwiedzić sekcję klikamy na nazwę. "Mapa serwisu" aktualizowana jest automatycznie.

3. Rejestr zmian

     Pojawia się w menu bocznym w momencie, gdy informacja zawarta w Biuletynie zostanie zmodyfikowana. Po kliknięciu na "Poprzednia wersja"  zostaje wyświetlony wykaz dokumentów zmienionych podczas okresu publikacji na stronach serwisu.

4. Co to jest dokument urzędowy?

     Dokumentem urzędowym w rozumieniu ustawy to treść oświadczenia woli lub wiedzy, utrwalona i podpisana w dowolnej formie przez funkcjonariusza publicznego w rozumieniu przepisów Kodeksu karnego, w ramach jego kompetencji, skierowana do innego podmiotu lub złożona do akt sprawy.

5. Administracja Biuletynem

     Administrator biuletynu lub osoba publikująca informacje nie odpowiada za treść ogłoszenia. Ogłoszenia zamieszczane są bez ingerencji w treść z sporadyczną minimalną korektą techniczną. Autor ogłoszenia jest wyodrębniony w stopcje publikowanej informacji w postaci konkretnej osoby lub podmiotu.

Metryka strony

Udostępniający: Starostwo Powiatowe w Grajewie

Wytwarzający/odpowiadający: Artur Muczyński

Wprowadzający: Artur Muczyński

Data wprowadzenia: 2009-09-10

Modyfikujący: Artur Muczyński

Data modyfikacji: 2009-09-28

Opublikował: Artur Muczyński

Data publikacji: 2009-09-10